Choď na obsah Choď na menu
 


Keď diabol nosí tiaru (Juraj Mesík)

28. 4. 2009

Kresťania, moslimovia, hinduisti, budhisti, veriaci dnes už dávno zabudnutých bohov aj ateisti sa dokážu celkom dobre zhodnúť na tom čo je zlo a čo je dobro. Pre všetkých je dobro stelesnené v zdravých, nehladujúcich, šťastných ľuďoch, v radostnom džavote detí, v krásne, v mieri a harmónii, v nádeji na budúcnosť.


Zlo u všetkých stelesňujú choroby, bieda, utrpenie, vojny , smrť, samota, beznádej . Mnohí maliari stredoveku a renesancie veľmi jasne zobrazili túto univerzálnu predstavu zla. Môj výpočet čŕt dobra a zla pritom neašpiruje na úplnosť, len zachytáva tie zásadné.

Obrázok V posledných rokoch som mal pri svojej práci možnosť opakovane vidieť mnohé tváre bytostného zla ľudskej existencie na africkom kontinente. Videl som v nekonečných bolestiach a beznádeji umierajúce mladé ženy a mužov v Južnej Afrike, videl som rady obchodov s rakvami pri brehoch Viktórinho jazera , videl som ženy predávajúce svoje vychudnuté telá za jedlo pre seba a svoje deti, slumy plné biedy okolo Johanesburgu, Nairobi a ďalších miest, vypálené budovy a čerstvé hroby kmeňovej vojny v západnej Keni, videl som podvyživené deti s ich nafúknutými prázdnymi bruškami , nabité sirotince... Zlo má pre mňa veľmi jasnú a konkrétnu tvár.

Prvá tvár zla v Afrike sa volá bieda, hlad a podvýživa. Jej prapríčinou je explozívny rast populácie. V roku 1900 žilo v subsaharskej Afrike okolo 100 miliónov ľudí. Do roku 2005 sa ich počet priblížil k 800 miliónom. Pri tomto raste by v roku 2050 žili na juh od Sahary dve miliardy ľudí – na celom svete je nás dnes asi 6,7 miliardy. V roku 1960 malo jedno mesto v Afrike viac ako 1 milión obyvateľov. Dnes ich je 40. Výsledkom populačnej explózie je chronické hladovanie a podvýživa desiatok miliónov detí a v časoch pravidelne sa opakujúcich hladomorov smrť miliónov. Afrika už dnes produkuje o tretinu menej potravín ako potrebuje na výživu svojho obyvateľstva a situácia sa rok za rokom zhoršuje. Milióny Afričanov prežívajú každý rok len vďaka potravinovej pomoci. Zatiaľ. Hladomory sú v Afrike bežné. S každým novým miliónom hladných úst sa však k Afrike sa blíži čas mega-hladomorov , dni zla, hnevu a smútku.
Druhá tvár zla sa v Afrike volá AIDS. Odkedy sa vírus HIV zjavil a rozšíril medzi ľuďmi, smrť kosí najmä na africkom kontinente. Minulý rok žilo v Afrike 22 miliónov dospelých a detí nakazených vírusom AIDS a odhaduje sa, že naň zomrelo 1,5 milióna Afričanov. Epidémia za sebou zatiaľ zanechala 11,6 milióna malých afrických sirôt. V Kamerune je HIV nainfikovaných 540.000 ľudí a AIDS tam zatiaľ zanechal 300.000 sirôt. V Angole je nainfikovaných “len” 190.000 ľudí a AIDS sirôt tam je “len” 50.000. V Keni zanechala epidémia zatiaľ podľa odhadov 990.000 až 1,4 milióna sirôt. V Tanzánii 1 200 000. V Juhafrickej republike 1 400 000...

Prísť do Afriky masakrovanej populačným rastom a epidémiou AIDS a rečniť tam davom o nemravnosti a neprípustnosti antikoncepcie - a kondómov zvlášť - je ako dávať deťom do rúk samopaly a napalm. Keď v Afrike v marci 2009 popieral účinnosť kondómov pri prevencii AIDS Jozef Ratzinger , Vatikán sa jeho ústami postavil – Galileo, koľko krát sa ešte budú dejiny opakovať?! – proti vede a vedeckému poznaniu.

Obchodníci so smrťou, predávajúci zbrane v Afrike. sú zločinci, ale aspoň sa na nič nehrajú. Ratzingerova cirkev však šíri po Afrike smrť, a pritom sa pokrytecky sama pasuje do role predstaviteľky „kultúry života“ . Vehementne - našťastie márne - bojuje proti výskumu embryonálnych kmeňových buniek, proti antikoncepcii (tých zavraždených spermií v jednom použitom kondóme!) a, samozrejme, proti právu žien rozhodovať o svojom tele a o tom či a kedy budú mať deti. V modernej Európe sa nad týmito recidívami stredoveku môžeme pousmiať a všetky ich dopriať tým, čo im veria. V Afrike je to ale tragédia nepredstaviteľných rozmerov. Zdravie, životy a detstvo ďalších miliónov a miliónov nevinných krásnych ľudí tam padne za obeť hlbokej sexuálnej traume, ktorú v sebe nosí a infikuje ňou svet katolícka cirkevná hierarchia a jej ideológovia.

Keby existoval aj iný diabol ako ten, ktorého v podobe ignorancie, ľahostajnosti, zloby a arogancie nosíme v sebe, potom v marci 2009 chodil v tiare po Afrike.


PS: Účelom tohto článku je upozorniť na tragédie páchané katolíckou a inými cirkvami v mene náboženskej ideológie. Úprimne ma mrzí, ak som sa v záujme tohto cieľa dotkol náboženského cítenia niektorých mojich priateľov.

Juraj Mesík

Zdroj: Changenet.sk

 

Obrázok

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Blood Apply pressure on Readings Explained

(Aapponeentinny, 26. 7. 2018 10:13)

Torsion bras de quelqu'un est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/peut-ton-acheter-du-cialis-sans-ordonnance/

Pekné

(Jozef , 24. 1. 2015 17:30)

Prvý stupeň šialenstva dosiahne ten,kto si myslí,že je múdry.Druhý stupeň ten,kto to o sebe rozhlasuje.(Talianske príslovie)