Choď na obsah Choď na menu
 


Článok v mestskom časopise Pezinčan

5. 4. 2011
Zasadnutie klubu Prometheus


Zhodnotili sme doterajšiu činnosť a dohodli sa na činnosti v tomto roku. Rozhodli sme sa opäť darovať knihu Malokarpatskej knižnici v Pezinku pri príležitosti akcie Marec – mesiac knihy. Tentokrát to bola kniha Recidívy klerikalizmu – Slovenská republika a Vatikánske zmluvy.


Okrem iného sa pezinský klub Spoločnosti Prometheus zaoberal blížiacim sa sčítaním ľudu, ktoré sa bude konať v máji tohto roku. Zamýšľali sme sa nad potrebou a významom tejto akcie. Najviac nás zaujala otázka č. 23 Náboženské vyznanie. Táto otázka je pre laickú verejnosť zavádzajúca.

 

Treba mať na zreteli, že štatistický úrad pod ňou rozumie, ako sám tvrdí, že „ Náboženským vyznaním je účasť na náboženskom živote niektorej cirkvi alebo náboženskej spoločnosti a vzťah k tejto cirkvi alebo náboženskej spoločnosti.“ To znamená, že nezáleží čomu človek verí, ani či je pokrstený, ale je rozhodujúca jeho angažovanosť na cirkevnom živote. Občan by si mal pri sčítavaní uvedomiť, že prihlásením sa k určitej cirkvi jej prispieva k štátnym výhodám, akou je napríklad jej financovanie prostredníctvom našich daní. Čiže označenie kolónky „ bez vyznania“ neznamená, že je človek neveriaci, ale sa len nehlási k cirkvi. A do kolónky „iné“ sa dopisujú iba iné neuvedené náboženské organizácie.

Podrobnejšie sa touto záležitosťou zaoberáme aj na našej internetovej stránke www.prometheus-pezinok.estranky.sk a www.bezvyznania.sk .

Spoločnosť Prometheus, klub Pezinok

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.