Choď na obsah Choď na menu
 


Pezinský humanisti k mesiacu knihy

3. 4. 2008

V marci 2008 pri príležitosti Mesiaca knihy venovala Spoločnosť Prometheus – združenie svetských humanistov Klub Pezinok – viazané tri ročníky časopisu Prometheus Malokarpatskej knižnici.
Naše občianske združenie vydáva tento časopis od roku 2005 a jeho cieľom je ponúknuť informácie, názory, úvahy i zaujímavosti z iného pohľadu, než aký dnes prevláda v našej spoločnosti. V jednotlivých číslach sa venuje témam občianskej spoločnosti, ľudských práv, svetskému humanizmu, vzťahu medzi cirkvou a štátom, vedou a náboženstvom. Prináša aktuálne informácie z domova, Európy a zo sveta, rozhovory so zaujímavými osobnosťami, rubriky o histórii, vede, literatúre a náboženstve.
Klub sa rozhodol, že z darovania kníh miestnej knižnici spraví tradíciu a bude jej aj v budúcich rokoch, vždy v marci, prispievať zaujímavou a niekedy aj kontroverznou knihou.
V januári sa naši členovia zúčastnili na bezpríspevkovom darcovstve krvi, ktoré organizoval Miestny spolok SČK Pezinok II. Dohodli sme sa na všeobecnej spolupráci a na tom, že spoločne požiadame MsÚ Pezinok o znovuzriadenie mestských propagačných skriniek, prostredníctvom ktorých by sme sa chceli prihovárať občanom Pezinka, pravidelne informovať o našich aktivitách a zámeroch. V tejto súvislosti vyzývame i ďalšie občianske združenia pôsobiace v meste, ak majú záujem o takéto skrinky a chcú sa pridať k žiadosti, nech nás kontaktujú na tel. čísle 643 1135 alebo 0903 245 171 begin_of_the_skype_highlighting              0903 245 171      end_of_the_skype_highlighting.
Záleží nám aj na životnom prostredí a tak sa náš klub pridal aj k protestnej akcii Skládka nepatrí do mesta. O našich ďalších aktivitách a všeobecne o nás sa dozviete aj na internetovej stránke www.prometheus-pezinok.estranky.sk . Tu nájdete aj pokyny a formuláre na poukázanie 2 % z vašich daní Spoločnosti Prometheus, ktorá iba vďaka vašej podpore bude môcť aj naďalej hájiť záujmy občanov humanistov, ateistov, agnostikov a všeobecne ľudí, ktorí sa nehlásia k žiadnemu náboženstvu. Ďakujeme za vašu podporu.
Môžete nám i napísať na e-mail: humanistipk@pobox.sk .


Spoločnosť Prometheus – združenie svetských humanistov Klub Pezinok

 

Komentáre

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.