Choď na obsah Choď na menu
 


ŠKODLIVOSŤ NÁBOŽENSKEJ VÝCHOVY

4. 2. 2008
ŠKODLIVOSŤ NÁBOŽENSKEJ VÝCHOVY 
Autor: Spoločnosť Prometheus 2003
Vydanie: 1. Náklad: --
Počet strán: 64 str. Formát: 14,5 x 20,5 cm
Jazyk: slovenský ISBN: 80-968993-8-4
Väzba: brožovaná, lesklá Stav:
Cena:  
zatvoriť okno

Popis: Naša osvietená vláda schválila „dobrovoľne povinnú“ výučbu náboženstva od prvej triedy ZŠ. Je to správne? Prospieva alebo škodí vyučovanie náboženstva deťom? Množstvo zaujímavostí, o ktorých ste ani netušili.


ÚRYVOK:

...Aj mravná výchova musí byť v občianskej škole iná než v cirkevnej škole - je to výchova k mravnej samostatnosti. Dnešný vychovávateľ nemá vychovávať k slepej poslušnosti ale k sebaovládaniu, svedomitosti a sebadisciplíne. To je obrovský rozdiel. Človek vychovaný v morálke a poslušnosti nekradne, nelúpi, nevraždí a pod., pretože mu hovorili, že je to zakázané, pretože sa bojí trestu v pekle, pretože sa teší na odmenu v nebi. Keby nebolo zákazu, keby nebolo toho strachu pred peklom, ktovie?!
Človek vychovaný k svedomitosti a naozaj svedomitý nepotrebuje cudzie rozkazy ani zákazy. Nekoná zlo, pretože mu to nedovoľuje jeho vlastné svedomie, jeho vlastná mravná bytosť, nečaká odmenu za dobrý skutok - má ju vo vlastnom vnútre, nepotrebuje sa báť cudzích trestov, pretože najväčším trestom pre neho je strata úcty pred sebou samým.…
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.