Choď na obsah Choď na menu
 


Hodokvas 2006

Na hudobnom festivale Hodokvas 2006 sme prezentovali Spoločnosť PROMETHEUS v podobe propagačného stánku.
   Hlavné poslanie stánku bolo predstaviť združenie, našu činnosť a ciele. Ponúkali sme knihy z našou problematikou, brožúrky a všetky čísla časopisu Prometheus. Rozdávali sme spravodaj, ktorý inač dostávajú iba členovia a prihlášky za člena, ktoré niektorý aj na mieste podpísali.
    Z dôvodu záujmu o nás, sme museli mať otvorené až do rána lebo mládež sa dožadovala informácií aj o tretej hodine ráno (foto). Ľudia čítali a viedli ďalekosiahle filozofické rozhovory na témy bytia, vzniku sveta a života na zemi, o nemorálnostiach cirkví a o ich postavení v štáte. Všetci sa zhodli na potrebe odluky cirkvi od štátu.
    Veľký záujem bol aj o petície. Jeden s našich cieľov je aj rozvoj demokracie a petícia je najdemokratickejší akt tak sme pomáhali v zbieraní podpisov pod dve petície: Stop ťažbe uránu na Jahodnej od Greenpeace, Za prijatie zákona o registrovanom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia od Iniciatívy Inakosť.
    Hlavná iniciatíva na Hodokvase propagácia plánovaného rodičovstva sa stretla s veľkým záujmom. Ľudia dostali informačný leták o plánovanom rodičovstve a o ochrane zdravia pred pohlavnými chorobami spolu s prezervatívom.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.